GRECJA 2023 – ostatnie wolne miejsca

Dodano dnia: 01/06/2023

WAKACJE W GRECJI

RIWIERA TESALSKA – NEA ANCHIALOS

HOTEL TOKALIS 3*

TERMIN – 17.07-27.07.2023

Nea Anchialosto mała, kameralna miejscowość, koło miasta Wolos (ok. 17 km), na Riwierze Tesalskiej, nad Zatoką Pagasyjską, która jest częścią Morza Egejskiego. Plaża w miejscowości jest bardzo długa, z ciemnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego. Piasek oraz woda morska mają terapeutyczne właściwości (mają oddziaływać pozytywnie m.in. na reumatyzm).

Hotel Tokalispołożony jest nad samą plażą – piękną i długą, z wyjątkowym powulkanicznym piaskiem. Miejsce idealne na wypoczynek dla każdego – rodzin z dziećmi, par, seniorów czy grup znajomych.

Do dyspozycji gości:

 • recepcja,

 • basen na dachu hotelu,

 • leżaki przy basenie,

 • leżaki i parasole na plaży – bezpłatnie, ilość ograniczona,

 • bar oraz restauracja na plaży (odpłatnie),

 • możliwość wizyty w winiarni oraz tłoczarni oliwy należących do właścicieli hotelu.

Plaża – maks. 50 m od plaży piaszczysto-żwirkowej (z piaskiem wulkanicznym). Serwis plażowy w cenie (ilość ograniczona).

Pokoje – typ D – dwuosobowy

Wszystkie pokoje wyposażone są w:

 • łazienkę,

 • klimatyzację,

 • lodówkę,

 • bezpłatne Wi-Fi,

 • TV kablową,

 • balkon.

Wyżywienie :

2 x dziennie (HB):

 • śniadania w formie bufetu – m.in. pieczywo, szynka, ser, pasty, warzywa (ogórki, pomidory, oliwki, itp.) danie na ciepło (kiełbaski, jajecznica, jajka sadzone, omlety, grzanki, itp.), jogurty, mleko, wybór płatków śniadaniowych. Kawa, herbata, soki – bez ograniczeń,

 • obiadokolacje – zupa, 2-3 dania główne do wyboru, bufet sałatkowy, deser. Woda bez ograniczeń.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

1 DZIEŃ:Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy.

2 DZIEŃ:Przyjazd na miejsce w godz. południowych, czas wolny, od ok. godz. 15.00 zajmowanie pokoi, obiadokolacja, nocleg.

3-8 DZIEŃ:Plażowanie, wypoczynek, realizacja programu wycieczek fakultatywnych (na życzenie, za dodatkową opłatą).

9 DZIEŃ:Śniadanie, opuszczanie pokoi do godz. 9.00, czas wolny, wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych – ok. 18.00.

10 DZIEŃ:Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych (Katowice – 18.00-20.00).

Przejazd :

Przejazd komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja), pod opieką przedstawiciela biura – stewarda. Postoje krótkie na toaletę, co około 4 godziny wynikające z przepisów pracy kierowców.

 • Transfer Szczecin-Katowice-Szczecin – koszt – 350 zł/os. / dwie strony) (godzina wyjazdu do uzgodnienia)

Trasa przejazdu: Czechy – Słowacja – Węgry – Serbia – Macedonia – Grecja.

Godz. i miejsca wyjazdów
Uwaga: zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd autokarem,

 • 7 noclegów,

 • 7 śniadań,

 • 7 obiadokolacji,

 • leżaki i parasole na plaży (ilość ograniczona),

 • opieka polskiego rezydenta/pilota,

 • opłata na obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg Rozporz. Min. Rozwoju z dn. 22.12.20 r.,

 • opłata na obowiązkowy Turystyczny Fundusz Pomocowy wg Rozporz. Min. Rozwoju z dn. 22.12.20 r.,

 • ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagaż (wg Warunków Uczestnictwa).

Opłaty obowiązkowe , dodatkowo płatne

Płatne na miejscu:

 • Opłata miejscowa: 100 €/os./turnus . Jest to część opłaty za pobyt (tj. nocleg, wyżywienie) oraz zawiera wszelkie inne opłaty, m.in. opłatę klimatyczną, opłaty administracyjne, miejscowe podatki, itp.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE : (DODATKOWO PŁATNE) – dla chętnychL

GÓRY PELIONU I WOLOS
Wycieczka w 
góry Pelion to wyprawa, która zachwyci bujną roślinnością, kaskadami wody spływającymi z gór, wioskami leżącymi na zboczach, które mają jedyną i niepowtarzalną w Grecji architekturę łupkową, chronioną prawem tzw. tradycyjnych osad. Według mitologii była to siedziba legendarnych centaurów. A po górskiej wędrówce i odwiedzinach w tradycyjnej wiosce, odwiedzimy leżące u podnóża Pelionu Wolos. Niegdyś znane jako Jolkos, skąd Jazon wyruszył statkiem „Argos” na wyprawę po złote runo, a dziś nowoczesne miasto portowe.
CENA: 30 EUR

ATENY
Wycieczka do 
Aten pozwoli odkryć starożytną część Grecji. W programie zwiedzania: stadion Kalimarmaro, Pałac Prezydencki, Park Zapion, słupy świątyni Zeusa, Łuk Hadriana, Aeropag. W trakcie wycieczki przespacerujemy się po starożytnej Agorze greckiej i rzymskiej oraz po najstarszej dzielnicy Plaka. Odwiedzimy również Parlament, a na koniec zobaczymy uroczystą zmianą warty.
W drodze powrotnej zatrzymamy się na 
Termopilach przy pomniku Leonidasa.
CENA: 55 EUR

Ewentualny wstęp na Akropol – ok. 20 EUR/os. dorosła; zniżki dla dzieci i emerytów.

Podczas tej wycieczki zapraszamy na WIECZÓR GRECKI w muzycznej tawernie w sercu Aten – wspaniała atmosfera w greckim stylu przy rytmach Greka Zorby. Jedzenie, muzyka buzuki oraz wytrawne wino Recina pozostawią niezapomniane wrażenia z pobytu w Grecji. Grupa folklorystyczna w regionalnych strojach zaprosi do wspaniałej zabawy przy muzyce granej na żywo, a cały wieczór na długo pozostanie w pamięci.
CENA: 40 EUR

METEORY
Klasztory w 
Meteorach są najpopularniejszym miejscem ascezy i modlitwy w Grecji. Jak głosi legenda, mnich Atanazy wzbił się na skrzydłach białego orła by zbudować pierwszy monastyr. Dziś po wielu wiekach możemy podziwiać rezultat ciężkiej pracy mnichów, niesamowity efekt działań przyrody i moc wiary. Nad niewielką miejscowością Kalambaka, pomiędzy monumentalnymi skałami znajduje się sześć z 21 zbudowanych klasztorów. Zapierające dech widoki, monumentalna potęga natury gwarantują niezapomniane przeżycia.
CENA: 40 EUR

Wstęp do jednego klasztoru – ok. 3 EUR/os.

SKIATHOS
Jednodniowy 
rejs po Zatoce Pagasyjskiej i otwartym Morzu Egejskim to doskonała okazja, aby zobaczyć półwysep Pilion, wspaniałą wyspę Skiathos oraz wykąpać się w krystalicznych wodach przy jednej z najpiękniejszych plaż Europy – Kukunaries. Odwiedzimy stolicę wyspy – miasteczko Skiathos, które ujmuje swoimi barwami. Śnieżnobiałe budynki z niebieskimi okiennicami i czerwonymi dachami, różnobarwne bugenwille i inne kwiaty oraz turkusowe morze tworzą niezapomniany klimat. W drodze powrotnej Kapitan statku dla dopełnienia wrażeń zaprosi do wspólnej zabawy na Metaxa Party.
CENA: 50 EUR

Uwaga:

 • Podane ceny nie obejmują biletów wstępu, obowiązkowych przewodników miejscowych – na opłaty na miejscu należy przeznaczyć ok. 30€/os.

– 4 –

WAŻNE:

Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie.

Przy zapisie :

1/ imię, nazwisko , data urodzenia , miejsce zamieszkania – dokładny adres z kodem pocztowym , telefon)

2/ Przy umowie wpłata zaliczki :

– 30% ,

3/ II wpłata/ reszta / 30 dni przed wyjazdem

ZAPRASZAMY NA WAKACJE DO GRECJI!!!

KOSZT – 2590,00 ZŁ/OS. + 100 EURO opłaty klimatycznej +

350 ZŁ/TRANSFER-