ALBANIA 2019 – rozpoczynamy zapisy!

Dodano dnia: 01/04/2019

ALBANIA – Vlora – Hotel Leon***

15 lipiec-26 lipiec 2019

cena z wyjazdem ze Szczecina 1599 zł – w pokoju 2 osobowym

płatne w II ratach / 599 zł przy zapisie i 1000 zł płatne do 31 maja 2019 /

 

LOKALIZACJA

Vlora – słynie z różnorodności. Dzięki swojemu niezwykłemu położeniu jest doskonałym miejscem zarówno dla turystów lubiących zwiedzanie i aktywny wypoczynek, jak również dla osób preferujacych plażowanie. Położona w południowo-zachodniej części kraju, w centralnym punkcie wybrzeża albańskiego jest idealnym miejscem by zwiedzać największe atrakcje: Berat, Tiranę, Gjirokaster czy przełęcz Llogary. We Vlorze przebiega również granica dwóch mórz: Jońskiego oraz Adriatyckiego. Zróżnicowana linia brzegowa sprawia, że można korzystać z ponad 20 kilometrów wybrzeża. Bliżej centrum znajdują się piaszczyste plaże publiczne, dalej na południe pojawiają się zatoczkowe, kamieniste plażyczki oraz szersze żwirkowe. Wzdłuż morza ulokowanych jest wiele restauracji oraz knajpek, słynących z doskonałej oraz niedrogiej kuchni. Albańscy kucharze często praktykowali we włoskich restauracjach, dzięki czemu przygotowują świetnie makarony oraz pizze. Poza tym warto skosztować owoców morza, ryb oraz grillowanej jagnięciny, która jest najpopularniejszym mięsem w Albanii.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Zwiedzanie Albanii podczas wakacji na Riwierze Albańskiej jest łatwe, ze względu na doskonałe centralne położenie Vlory.  Najczęściej wybierane wycieczki to: Riwiera Albańska oraz Miasto tysiąca schodów czyli wyprawa do Gjirokastry i Niebieskiego Oka. Bardzo popularna jest również wycieczka do stolicy czyli Tirany.

 

HOTEL LEON *** położony jest około 30 minut od ścisłego centrum miasta, przy głównym nadmorskim deptaku oraz około 400m od plaży. Hotel posiada pokoje dwu-, trzy- i czteroosobowe. W pokojach znajduje się łazienka, telewizor, bezpłatna klimatyzacja, lodówka oraz internet. Wszystkie pokoje posiadają balkony.

Niewątpliwym atutem obiektu jest rodzinna atmosfera. Na parterze mieści się niewielka kawiarnia, gdzie można wypić kawę lub posmakować wyrabianej przez samego właściciela raki. Tam także serwowane są śniadania. Położenie na granicy 2 mórz sprawia, że jednego dnia możemy wykąpać się w morzu Adriatyckim i Jońskim. W pobliżu hotelu znajdują się również sklepy spożywcze oraz restauracje i bary. Koszt wypożyczenia dwóch leżaków oraz parasola na cały dzień: 300-500 leków (2-3 euro).

 

PROGRAM RAMOWY

Miejsce wyjazdu: Szczecin/Stacja paliw Circle K,

ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin – godzina 21:15 w dniu 14.07.2019 r.

1 dzień – Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Czarnogórę.

2 dzień – przejazd przez kraje tranzytowe. Przyjazd do miejscowości Vlora w godzinach południowych. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

3 – 11 dzień – wczasy w Albanii w miejscowości Vlora. Istnieje możliwość wykupienia ciekawych wycieczek obejmujących zwiedzanie Albanii. Szczegółowy program zwiedzania Albanii znajduje się w opisie wycieczek fakultatywnych.

11 dzień – wykwaterowanie w godzinach porannych. Wyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych. Przejazd przez Albanię, Czarnogórę i Chorwację.

12 dzień – przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy . Przekroczenie granicy polskiej w godzinach wieczornych.

 

ŚWIADCZENIA W CENIE:

   •   zakwaterowanie w Hotelu LEON w miejscowości Vlora,
   •   9 noclegów,
   •   wyżywienie (9 śniadań kontynentalnych), możliwość wykupienia obiadokolacji w cenie 70 euro (za cały pobyt)
   •   transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
   •   opiekę rezydenta na miejscu.

Obowiązkowe dodatkowo płatne u organizatora

   • ubezpieczenie KL/NNW: 60 PLN/os.,
   • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.,

Obowiązkowa opłata klimatyczna i administracyjna: 20 EUR/os. (płatne w autokarze),

Jest to opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

TRANSPORT

   • Transport autokarem trwa około 26 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej,
   • przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Czarnogórę,
   • przyjazd do Vlory w godzinach popołudniowych,
   • wyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych,
   • ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podany harmonogram może ulec zmianie.